Blog

KnihPoint na Mlýně

KnihPoint najdete v chodbě v prvním patře našeho penzionu. Zde jsou Vám k dispozici nejrůznější žánry knih – od místopisných, přes detektivky, knížky pro děti a náctileté a také pár kousků opravdové klasiky. A pokud si zde knížku vyberete a nestíháte ji během Vašeho pobytu dočíst – nic se neděje! Zkrátka si ji odvezte domů! A pokud u nás svou knížku dočtete a nechce se Vám s ní tahat domů, nechejte ji v našem KnihPointu pro další hosty!

vinný sklep Bořetice 3

Víno v oranžovém aneb noční otevřené sklepy

Neobvyklou ochutnávku vín spojenou s putováním po vinných sklepech připravili velkopavlovičtí vinaři. Krásně vychlazená rosé a bílá vína, ale i vynikající červená vína můžete ochutnat v 19 vinných sklepech včetně Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice a VINIUM a.s., a to v nezvyklou dobu od 17 hod. do půlnoci.

_DSC0874

Tradiční krojované hody

Krojované hody jsou největším svátkem v jihomoravských obcích.  Tento svátek se odehrává v každé vesnici v jiném termínu, podle patrona, jemuž je v dané obci zasvěcen kostel. Jedná se o třídenní veselí, ve většině obcí od neděle do úterý, jinde od soboty do pondělí, kdy se mladá chasa obleče do svátečních krojů, účastní se mše svaté, pořádá průvod obcí a následnou zábavu „pod májú“ na hodovém sóle. Vyvrcholením hodů v obcích našeho regionu je tanec zvaný „zavádka“, který je doménou volených představitelů chasy – stárků. Následná zábava nezřídka trvá až do rána druhého dne.

Stitched Panorama

Soutěž o víkend v Bořeticích

Zúčastněte se naší soutěže o víkend na jižní Moravě, kterou pořádáme na našem facebookovém profilu. Ve hře je ubytování pro dvě osoby v termínu od 5. do 7. srpna 2016. Naše spřátelené vinařství Baraque přidalo k výhře ještě dvě láhve Frankovky rosé 2015 a dvě skleničky, aby Vám vyhraný pobyt ještě zpříjemnilo.

cyklostezky jižní Morava

Expedice krajem André

Před prázdninami se můžete vydat na pohodové vinné putování po trase cyklostezky Krajem André, které proběhne 25. června 2016 a startuje v autokempu Formanka (Šafaříkova ul., Hustopeče), a to od 9 do 12 hodin.

večer ve vinném sklepě vinařství Baraque

Volné pokoje na akci Ze sklepa do sklepa

Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích

Jednou z turisticky nejatraktivnějších vinařských akcí je putování Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích. To letošní proběhne 2. dubna 2016 a svoje dveře otevře na padesát vinných sklepů a vinařství. Dokonalá organizace zahrnuje nejen celodenní ochutnávku, večerní kulturní program a občerstvení, ale také autobusy pro přesun mezi jednotlivými sklepními lokalitami.

DOS Bořetice 2014

Jaro – sezóna otevřených sklepů

Jaro je období, kdy vinaři otevírají sklepy. Chtějí se pochlubit loňskou úrodou a tím, co se jim z toho podařilo vykouzlit… Navíc mají oproti vinobraní méně práce a o to větší chuť se vám věnovat. A vy už si můžete jenom vybírat, kdy a kam vyrazíte. Nabízíme vám termíny otevřených vinných sklepů v Bořeticích a okolí:

© Penzion Mlýn • všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top