Vinařské cyklostezky

Moravská vinná cyklostezka

Moravská vinná stezka vede přímo přes Bořetice a recesistickou Svobodnou spolkovou republiku Kraví Hora. Pokud projdete celnicí, můžete zde například navštívit sídlo vlády, požádat o audienci u prezidenta nebo ochutnat tekutý poklad republiky.

Velkopavlovická vinařská cyklostezka

Velkopavlovická vinařská stezka prochází přes sousední obce Kobylí a Vrbice. Cestou můžete navštívit například Muzeum obce Kobylí, pokochat se výhledem z kopce Stráž ve Vrbici a obdivovat malebné vinné sklepy hloubené v pískovci.

Cyklostezka Krajem Andrémapa_krajem_andre-cbc937

Třetí stezka otevřená v červenci 2006 nese název Krajem André. Stezka vede z Hustopečí přes Starovičky, Velké Pavlovice a Bořetice na Vrbici. Své jméno dostala podle odrůdy červeného vína, která byla vyšlechtěna ve Velkých Pavlovicích. Proto jsou v této oblasti pro pěstování André nejvhodnější podmínky.

Celková délka trasy je 18,7 km při převýšení 128 m. Cyklostezka je hodnocená jako středně náročná a vhodná pro trekking a horská kola, ale i pro pěší turistiku.

Cyklostezka Modré Horymapa_modre_hory-959ff3

V roce 2007 vznikla stezka pro cyklisty i pro pěší s názvem Modré Hory, která spojuje vinařské obce Kobylí, Vrbici, Bořetice, Velké Pavlovice a Němčičky. Všechny tyto obce jsou svou polohou předem určeny k pěstování modrých hroznů, proto se zde vyrábí také vynikající červené víno. Cestou se můžete pokochat pohledem na nádhernou vinorodou krajinu. Více o této trati se můžete dočíst zde.

Kravihorská turistická stezkamapa_kravihor_tur_stezka-3fe4ae

Po krásách Bořetic a okolí Vás provede Kravihorská turistická stezka, která je určena především k pěší turistice, ale je dobře sjízdná je i na kole. Stezka Vás zavede k bořetické rozhledně, do přírodní rezervace Zázmoníky a dál do Němčiček, kde uvidíte kromě jiného tzv. strom Slovácka oskeruši.

Délka této trasy je 12,5 km  a je vhodná jak k pěší turistice, tak je velmi dobře sjízdná i na kole.

© Penzion Mlýn • všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top